• „Cyberprzestępcy w świecie finansów”

•     W dniu 13.05.2024 r. uczniowie klasIV -VIII wzięli udział w spotkaniu on-line „Cyberprzestępcy w świecie finansów, zorganizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR. Wykład poprowadziła pani Agata Ślusarek – główny specjalista Departamentu Cyberbezpieczeństwa Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Celem webinarium było zwiększenie poziomu świadomości odnośnie do działań cyberoszustów w Internecie, a także zaprezentowanie dobrych praktyk mogących uchronić przed kradzieżą środków.

Główne zagadnienia poruszane na lekcji:

• Jak działają przestępcy w Internecie?
            • Jak rozpoznać fałszywą stronę internetową?
            • Cyberhigiena – dobre praktyki.
          • Wycieczka do Auschwitz

•    8 maja uczniowie naszej szkoły wyruszyli wspólnie z uczniami ze szkół z Bardzic, z Dąbrówki Warszawskiej i z Saragossy na wycieczkę do miejsca pamięci i muzeum Auschwitz-Birekanau. Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Uczniowie wraz z nauczycielami w skupieniu i wielkiej zadumie przemierzali ścieżki muzeum, nie rzadko ukradkiem ocierając łzę. Wszyscy swoją wzorową postawą oddali cześć Zamordowanym.

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „ORZEŁ ORTOGRAFII 2024”

•        W dniu 9 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas VI-VIII, zatytułowany „Orzeł Ortografii 2024” . Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI- Julia Fituch i Klaudia Fituch.  Klaudia zajęła pierwsze miejsce i tytuł Orła Ortografii. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

• „Witaj majowa jutrzenko…” – 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•  Dnia 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole odbyła się  uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem szkolnego sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego "Mazurka Dąbrowskiego". Nasi uczniowie przypomnieli najważniejsze święta majowe i ich znaczenie dla każdego Polaka.

Cała społeczność szkolna odświętnie ubrana z kotylionami biało – czerwonymi z wielką powagą i zadumą wysłuchała tej lekcji historii.