Szkolne kolędowanie
- 17
Tolerancja i życzliwość
- 10
Lekcja edukacyjna i wystawa IPN ,, Kobiety dla Ojczyzny”.
18 grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcji edukacyjnej połączonej z wystawą pt: ,,Kobiety dla Ojczyzny” . Zajęcia przeprowadzili pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Radomiu.
Usłyszeliśmy ciekawe informacje o Kobietach, o Polkach, o Radomiankach, które współtworzyły historię Polski jako działaczki społeczne, prekursorki w wielu dziedzinach, takich jak: Wanda Malczewska, Maria Gajl, Teresa Grodzińska, Maria Kelles-Krauz, Stanisława Wroncka, Stefania Perzanowska. Kobiety włączały się w Niepodległość, budowały odrodzoną po 123 latach zaborów II Rzeczpospolitą, po jej zakończeniu należały do podziemia niepodległościowego.
17
Spotkanie z bibliotekarzem
- 2
Pierwsza pomoc przedmedyczna - warsztaty
- 1
Świąteczne pierniki
Mikołajkowy Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Polanach
Dnia 8 grudnia 2024 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Polanach odbył się Pierwszy Rodzinny Mikołajkowy Turniej w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Polanach. Organizatorem i sędzią był Pan Mirosław Piskorz. Wydarzenie zgromadziło dziesięć drużyn, w których skład wchodzili rodzice z dziećmi oraz rodzeństwo.
Turniej przebiegał w wyjątkowo ciepłej, rodzinnej atmosferze. Pomimo ducha rywalizacji, na pierwszy plan wysuwała się dobra zabawa i wspólne spędzanie czasu. Każda drużyna dawała z siebie wszystko, co przysporzyło zarówno zawodnikom, jak i kibicom wielu emocji. Rozgrywki były dynamiczne, a uczestnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami sportowymi, ale także szacunkiem i wsparciem wobec przeciwników.
Na zakończenie turnieju trzy zwycięskie drużyny zostały uhonorowane Pucharem Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Polanach. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w turnieju, który miał podkreślić wkład w budowanie wyjątkowej atmosfery wydarzenia.
Dyrektor zespołu, podsumowując turniej, wyraziła radość z licznego udziału rodzin i zapowiedziała, że w tym roku szkolnym odbędą się także inne rodzinne rozgrywki sportowe, mające na celu integrację społeczności szkolnej i promowanie aktywnego spędzania czasu.
Lista uczestników:
- Łyżwa Adam, Łyżwa Marcin
- Góźdź Szymon, Góźdź Michał
- Gryz Oskar, Gryz Piotr
- Fituch Klaudia, Fituch Julia
- Porzyczka Julia, Fronk Radosław
- Siworek Szymon, Siwiorek Ireneusz
- Białkowski Kacper, Piasek Jarosław
- Wójcicka Klaudia, Wójcicka Aleksandra
- Wójcicki Marcel, Wójcicki Mariusz
- Kutera Antoni, Kutera Joanna
Rodziny, które stanęły na podium:
I miejsce Góźdź Szymon i Góźdź Michał
II miejsce Gryz Oskar i Gryz Piotr
III miejsce Porzyczka Julia i Fronk Radosław
Gratulujemy zwycięzcom!!
6
XXI Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej im. Justyny Wulkiewicz pod patronatem Starosty Radomskiego Pana Waldemara Trelki
10 grudnia 2024 roku w Młodzieżowym Domu Kultury imienia Heleny Stadnickiej w Radomiu odbył się XXI Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej im. Justyny Wulkiewicz pod patronatem starosty radomskiego pana Waldemara Trelki zorganizowany przez PTSM Oddział Mazowiecki Ziemia Radomska.
Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 11 drużyn ze szkół powiatu radomskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kamila Makowska, Amelia Stępień, Aniela Ziętek, Dominika Cis i Aleksandra Wójcicka. Dziewczęta wykonały wzruszający utwór pt. ,,Biały krzyż” Krzysztofa Klenczona i otrzymały Wyróżnienie w kategorii piosenki patriotycznej.
Dziękujemy organizatorom i Jury za wspaniałe emocje i serdeczną atmosferę.
GRATULACJE
Wycieczka do Warszawy
7 grudnia trzydziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z uczniami PSP w Dąbrówce Warszawskiej wzięła udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Niepodległości. Młodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. „Wielcy Polacy i ich zwierzęta”, natomiast starsze dzieci zgłębiały tajniki historii w warsztatach „Śledztwo w sprawie Orła”. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie pt. „Bajka o Siwobrodym Krasnalu” w Warszawskiej Operze Kameralnej. Spektakl poruszał ważne zagadnienia, takie jak: umiejętność doceniania tego co mamy i dokonywania właściwych wyborów. To była optymistyczna podróż przez życie, pełna ukrytych znaczeń i pozytywnego przesłania. Uczestnicy wycieczki wrócili do domu pełni wrażeń i pozytywnych emocji.
25
Mikołajki
Dnia 6 grudnia naszą społeczność szkolną odwiedził ktoś wyjątkowy. Tym gościem był Mikołaj. Mikołaj zapukał w każde drzwi naszego budynku. Odwiedził uczniów klas I-VIII i pracowników szkoły. Przywitał ich miłym słowem oraz szerokim uśmiechem. Obdarował pysznym cukiereczkiem i życzył wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni i i zaprosili Mikołaja na drugi rok do naszej szkoły.
5
Mikołajkowy wyjazd do Iłży 🎅
Dnia 05.12.2024 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe mikołajkowym. Celem podróży było Centrum Kultury i Turystyki w Iłży, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć spektakl „Opowieść wigilijna” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji.
Spektakl oczarował nas wszystkich – piękna scenografia, poruszająca muzyka oraz wspaniała gra aktorska wprowadziły nas w magiczny, świąteczny nastrój. Była to niezapomniana lekcja empatii i refleksji nad tym, co w życiu naprawdę ważne.
Po zakończonym spektaklu wybraliśmy się do Pizzerii, gdzie w radosnej atmosferze spędziliśmy czas. Wspaniała integracja, śmiech i dobra zabawa sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci !
2
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PRZEMYSŁAWEM JAKÓBCZYKIEM
W środę, 4 grudnia, odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Jakóbczykiem, pisarzem i prezesem Fundacji Akademii Samodzielności. Podczas spotkania autor w bardzo ciekawy sposób przedstawił cały proces powstawania książki, jej drogi od pomysłu pisarza – do czytelnika. Uczniowie dowiedzieli się jak długo powstaje książka, kto to jest ilustrator, grafik, wydawca, recenzent , redaktor, kto robi korektę książki oraz co oznacza ISBN. Pan Jakóbczyk zaprezentował również swoje książki : „Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie”- tom 1, „Księga samodzielności, czyli Zuza w tarapatach”- tom 2, „Księga samodzielności, czyli przygody Zuzy w krainie Kangurów”- tom 3. Książki opowiadają o przygodach nastoletniej dziewczynki i uczą, jak poradzić sobie w ekstremalnych warunkach. Spotkania były bardzo ciekawe i pouczające. Uczniowie mogli także zakupić książki z autografem autora. Dziękujemy serdecznie p. Jakóbczykowi za wspaniałe spotkania.
FINAŁ TURNIEJU WARCABOWEGO NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM
3 grudnia 2024 roku w auli Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie odbył się II Finałowy Turniej Warcabowy organizowany w ramach projektu „Warcaby w mazowieckiej szkole”. W turnieju wzięło udział 64 młodych warcabistów, którzy zostali podzieleni na grupy wiekowe. Rozgrywki odbywały się w systemie szwajcarskim, co zapewniło każdemu uczestnikowi możliwość zmierzenia się z różnorodnymi przeciwnikami. Każda partia była okazją do nauki i doskonalenia swoich umiejętności.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I- Michalina Kotowska, laureatka III Turnieju Warcabowego zorganizowanego przez MSCD w Radomiu. Uczennica za udział w finale otrzymała pamiątkowy dyplom.
Michalinie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności