• Dzień Patrona. „Palma Wielkanocna- tradycje wielkopostne w kulturze ludowej”

•     21 marca w  naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz podsumowanie projektu. Uczniowie przypomnieli sobie życie i twórczość Jana Kochanowskiego, dzięki sztucznej inteligencji poeta sam o sobie opowiadał. Kolejnym punktem dnia było  drużynowe zmierzenie się z wiedzą na temat patrona oraz konkurs kaligraficzny.

W marcu społeczność szkolna i przedszkolna brała udział w projekcie „Palma Wielkanocna- tradycje wielkopostne w kulturze ludowej”. Celem projektu było kultywowanie tradycji regionalnych oraz współpraca międzypokoleniowa. Do projektu zaproszone były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Polanach, które w swojej prezentacji opowiedziały o tym, jak kiedyś przeżywano Wielki Post i przygotowywano się do najważniejszych świąt w roku. W scenariuszu, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich, były zawarte zwyczaje i obrzędy okresu Wielkiego Postu i Wielkiej Nocy. Opowieści były dopełnione pieśniami wielkopostnymi, do których śpiewania włączyła się cała społeczność. Przepiękne palmy  wielkanocne, przygotowane przez zespoły klasowe, zostały zaniesione do kaplicy p w. św. Wojciecha w Polanach i będą elementem świątecznej dekoracji.

Ten wyjątkowy dzień w kalendarzu naszej szkoły uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: wójt Gminy Wierzbica- Zdzisław Dulias, sekretarz- Renata Leśniewska-Grzywarz, kierownik Referatu Oświaty- Justyna Bąk, radna Powiatu Radomskiego- Małgorzata Klocek, przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podzielili się wspomnieniami ze swoich rodzinnych domów. Uroczystość ta wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

• XXXV Oddziałowy Zlot Kół PTSM

• Przedstawicielki Szkolnego Koła PTSM w Polanach, w dniu 07.03.2024 roku, uczestniczyły w XXXV Oddziałowym Zlocie Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, który odbył się Zespole Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce Letnisko.

Celem zlotu była popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa wśród młodzieży, umocnienie więzi koleżeńskich między turystami skupionymi w Szkolnych Kołach PTSM, zapoznanie z ofertą turystyczną Ziemi Radomskiej. Odbyło się również szkolenie podczas którego nasze uczennice uzyskały uprawnienia Młodzieżowego Organizatora Turystyki.

Ponad to mieliśmy okazje zwiedzić nowo wybudowany budynek Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko oraz zapoznać się z ciekawą ofertą nauczania dla przyszłych absolwentów.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

•       1 marca 2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach odbyły się uroczyste obchody Narodowego  Dnia  Żołnierzy Wyklętych.  Uczniowie zaprezentowali sylwetki żołnierzy Niezłomnych również z naszej okolicy.  Dopełnieniem tego dnia było wręczenie dyplomów i nagród za udział                               w konkursie plastycznym upamiętniającym polskich bohaterów.

Wysłuchaliśmy pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego zespołu ,,Czerwone Korale”. Zaprezentowany Program wprowadził nas w czas zadumy i refleksji.

Tą jakże ciekawą lekcję historii mogła obejrzeć społeczność lokalna w kaplicy pw. Św. Wojciecha a w Polanach. Mszę świętą sprawował Ks. Proboszcz Julian Sobczyk. Na uroczystości w kaplicy obecne były Delegacje z Pocztami sztandarowymi OSP w Polanach i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego.   Dziękujemy za obecność.