• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnpsprawnością

• Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne o niepełnosprawności, następnie wychowawcy przeprowadzili na ich temat pogadanki. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia i poczytania o różnych niepełnosprawnościach w książkach przyniesionych przez nauczycieli. Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że osoby niepełnosprawne są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my. Pamiętajmy o nich nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia. Traktujmy ich, jakbyśmy chcieli, żeby nas traktowano.

• XX Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej

im. Justyny Wulkiewicz

pod patronatem Starosty Radomskiego Pana Waldemara Trelki

8 grudnia 2023 roku w Domu Kultury imienia Heleny Stadnickiej w Radomiu odbył się XX Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej im. Justyny Wulkiewicz pod patronatem Waldemara Trelki zorganizowany przez PTSM Oddział Mazowiecki Ziemia Radomska.

Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 11 drużyn ze szkół powiatu Radomskiego. Naszą szkołę reprezentowały  uczennice:  Kamila Makowska, Amelia Stępień, Aniela Ziętek, Laura Wasil i Gabriela Stępień. Dziewczęta  zajęły I miejsce w kategorii piosenki patriotycznej wykonały wzruszający utwór  -  ,, Dziś Idę Walczyć -  Mamo! ” .

Dziękujemy organizatorom i Jury  za wspaniałe emocję i  serdeczną  atmosferę.

GRATULACJE

• XX Powiatowy Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej

• im. Justyny Wulkiewicz

pod patronatem Starosty Radomskiego Pana Waldemara Trelki

Dziękujemy organizatorom i Jury  za wspaniałe emocję i  serdeczną  atmosferę.

GRATULACJE

•     ELIMINACJE REGIONALNE  II OLIMPIADY GIER  PLANSZOWYCH  IPN

• 7 grudnia sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w kieleckich eliminacjach do II Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznych Gier Planszowych. Po niezwykle zaciętej walce  uczeń Daniel G. i Maja W. zajęli  III miejsce w grze ,,Znaj Znak”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom znakomitych wyników i chęci walki o wygraną.

• Mikołaj

• W dniu 6 grudnia w naszej szkole odwiedził nas  ktoś wyjątkowy. Tym gościem był Mikołaj. Mikołaj zapukał  w każde drzwi w naszym budynku. Odwiedził uczniów klas I-III i obdarował ich pysznym cukiereczkiem oraz miłym słowem i szerokim uśmiechem. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni i i zaprosili Mikołaja na drugi rok.

• ,,Bliscy – Dalecy o zimowym świętowaniu”

•       Uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Polanach w dniu 4 grudnia 2023 roku o godzinie 9.00 wyruszyli na wycieczkę do miasta powiatowego – Radomia.

Pierwszym przystankiem był adres  Kamienica Deskurów, Rynek 14, gdzie mieści się Muzeum Najnowszej Historii Radomia. Z wielkim zainteresowaniem oglądali zgromadzone eksponaty na wystawie pt. ,,Bliscy – Dalecy o zimowym świętowaniu”, a także z uwagą wsłuchiwali się w opowieści pracowników muzeum.

Pod numerem 14, ale na ulicy Kościelnej w Radomiu, znajduje się Fabryka bombek.

Wytwórnia ozdób choinkowych była kolejnym przystankiem dla naszych uczniów. W tej istniejącej od pięćdziesięciu lat fabryce dzieci zostały zapoznane przez właściciela fabryki z kolejnymi etapami wyrobu bombek choinkowych.

Po tych wrażeniach przyszedł czas na odpoczynek i mały przystanek na gorący posiłek.

W radosnym nastroju  powróciliśmy do Polan.