• BEATYFIKACJA JÓZEFA I WIKTORII ULMÓW ORAZ ICH DZIECI

•         Papież Franciszek zatwierdził dekret o męczeństwie rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów, którzy wraz z dziećmi zostali zamordowani przez Niemców za ratowanie Żydów w czasie II wojny światowej. Znany jest już termin beatyfikacji, która nastąpi 10 września 2023 roku.

Aby przybliżyć historię rodziny Ulmów uczniowie w naszej szkole obejrzeli  film dokumentalny, przeprowadzona została pogadanka przez nauczycieli oraz powstała  gazetka z  informacjami o życiu i męczeńskiej śmierci rodziny z Markowej.

W przyszłym roku szkolnym palujemy dalsze działania w związku z beatyfikacją rodziny Ulmów.

• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

•           10 maja dzieci odwiedziły bibliotekę szkolną. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z biblioteką. Przedszkolaki zwiedziły ją z wielkim zainteresowaniem, przeglądały książki znajdujące się na półkach, a szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Następnie dzieci wypożyczyły dwie książki. Spotkanie odbyło się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na koniec dzieci otrzymały mały upominek.

• „Witaj majowa jutrzenko…” – 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•            Dnia 28 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się  uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się wniesieniem szkolnego sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego "Mazurka Dąbrowskiego". Nasi uczniowie przypomnieli najważniejsze święta majowe i ich znaczenie dla każdego Polaka.

Klasa IV pięknie zaśpiewała pieśń ,, Witaj majowa jutrzenko…”. Cała społeczność szkolna odświętnie ubrana z kotylionami biało – czerwonymi z wielką powagą i zadumą wysłuchała tej lekcji historii.

• Bezpłatna aplikacja wspomagająca przygotowanie do egzaminu z matematyki

• Ósmoklasistów, którzy szukają  pomocy w przygotowaniu do egzaminu  z matematyki zachęcamy do skorzystania z aplikacji Smart Tutor. W aplikacji uczniowie  znajdą arkusze CKE z poprzednich lat  wraz z rozwiązaniami w formie filmików video. Materiały zostały przygotowane przez nauczycieli matematyki  z pozytywna opinią metodyka.

Aplikacja Smart Tutor jest dostępna bezpłatnie, bez ukrytych opłat i reklam. Aplikacja powstała w ramach projektu „e - Pionier – wsparcie uzdolnionych programistów na rzecz rozwiązania zidentyfikowanych problemów społecznych lub gospodarczych”. Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Osi priorytetowej III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działania 3.3.

Linki do pobrania aplikacji: