Uczniowie klasy III zrealizowali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Tym razem uczniowie rozwijali zmysł węchu.
Aktualności szkoły
„Gramy Zmysłami”
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY pt: ,,NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI, WYKLĘCI”
Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych – został ogłoszony przez Urząd Gminy Wierzbica - międzyszkolny konkurs pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej – oddział w Lublinie, Delegatura w Radomiu we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Zalesicach.
Celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2022. Upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Kultywowanie wartości, ideałów i Postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego oraz rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów.
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w konkursie w kategorii – praca plastyczna i prezentacja multimedialna.
Przedstawiamy prace naszej młodzieży.
10Laureaci:
I miejsce – Gabriela Stępień w kategorii praca plastyczna
III miejsce – Magdalena Cis w kategorii praca plastyczna
Wyróżnienie – Laura Wasil w kategorii praca plastyczna
GRATULACJE
1 marca nasz szkolny zespół ,,Czerwone Korale” włączył się w obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanym w zaprzyjaźnionym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zalesicach.
Wysłuchaliśmy pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu naszego zespołu ,,Czerwone Korale” oraz zespołu ,,Słowiki”
Uroczysta Akademia, pokaz grupy rekonstrukcyjnej, prelekcja o Żołnierzach Wyklętych wprowadziła nas w czas zadumy i refleksji również nad obecną sytuacją, czyli wojnie na Ukrainie - z którą całym sercem się solidaryzujemy.
Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023
ZARZĄDZENIE Nr 2/2022
WÓJTA GMINY WIERZBICA
z dnia 31 stycznia 2022 roku
w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania
uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2022/2023 do publicznych
przedszkoli i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz do klas I publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Wierzbica
Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt 1, w związku z art. 29 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2021 r., poz. 1082 i 762) zarządzam, co następuje:
§ 1. Ustala się terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2022/2023 do publicznych przedszkoli i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej oraz do klas I publicznych szkół podstawowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Wierzbica, określone w załączniku nr 1 i nr 2 do niniejszego zarządzenia.
§ 2. Wykonanie zarządzenia powierza się dyrektorom szkół podstawowych i zespołów szkolno przedszkolnych oraz dyrektorowi gminnego przedszkola prowadzonych przez Gminę Wierzbica.
§ 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
Zalaczniki_Nr_1_i_2_do_Zarz_dot._rekrutacji.docx
Zalaczniki_Nr_1_i_2_do_Zarz_dot._rekrutacji.pdf
Konkurs na ferie
Drodzy uczniowie,
chciałbym zaproponować konkurs, który ma na celu budowanie wdzięczności za wszelkie dobro, które doświadczamy w naszym życiu. Takie nastawienie bardzo się przyda w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Ma on pomóc młodzieży w nabyciu świadomości o własnej mocy oddziaływania na innych, w budowaniu poczucia własnej wartości oraz w odnalezieniu sensu swego życia poprzez szerzenie dobra/dobrego przekazu, który buduje drugiego człowieka...
Do wygrania są nagrody rzeczowe co powinno stanowić dodatkową zachętę do wzięcia udziału. Udział w konkursie jest bezpłatny.Przepraszam że wysyłam to tak na ostatnią chwilę przed feriami ale sam nie wiedziałem czy uda mi się go zorganizować w tym okresie.
Jeżeli mogliby państwo umieścić plakat na swoim fanpage na Fb lub inną drogą przesłać uczniom bym był wdzięczny.
Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonych plikach oraz na stronie
Fb: Sky Style Rap warsztaty https://www.facebook.com/Sky-Style-Rap-warsztaty-382516862597253
VIII Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2022
Dnia 27 I 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy miał miejsce VIII Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2022. Z ogromną radością informujemy o wynikach konkursu. Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Polanach wywalczyli trzy miejsca na podium.
W kategorii Szkoła podstawowa zespoły klasy I-IV, uczniowie klasy III za wykonanie kolędy „Oj maluśki, maluśki” zdobyli I miejsce.
W kategorii klas V-VIII -Zespół Czerwone Korale za wykonanie kolęd: „Pastorałka od serca do ucha” i „Teraz śpij Dziecino mała” otrzymał II miejsce.
Uczennica Weronika Kozera w kategorii soliści klasy V-VIII wykonała kolędę „W żłobie leży” i została nagrodzona III miejscem.
WIELKIE GRATULACJE!
2
„Gramy Zmysłami” - dotyk
Klasa III wykonała zadanie styczniowe projektu „Gramy Zmysłami”. Tematem przewodnim był zmysł dotyku. Uczniowie odkrywali za pomocą dotyku zawartość woreczków, w których były różne przedmioty i materiały sypkie. Przed przystąpieniem do zabawy każdy uczeń miał zawiązane oczy, następnie opisywał i próbował odgadnąć co trzyma w ręku. Rozwijanie kolejnego zmysłu dostarczyło uczniom wiele radości i świetnej zabawy.
Jasełka 2022
- 12
BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
- Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze, warto zaopatrzyć się w ciepły napój w termosie;
- Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
- Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
- Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
- Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, które usuną niebezpieczeństwo;
- Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
- Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
- Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
- Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych, sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
- Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
- Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.
Umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
Ferie ze sztuką ludową w Muzeum Wsi Radomskiej
Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu zaprasza na warsztaty w okresie ferii zimowych:
Przygotowaliśmy:
1. warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły
W tradycji ludowej kwiatowe dekoracje z bibuły przygotowywane były na najważniejsze uroczystości rodzinne oraz doroczne święta. Proste kwiaty potrafiła zrobić każda dziewczynai kobieta. Dziś chcemy zachęcić każdego z Was do spróbowania swoich sił w plastyce dekoracyjnej!
Na warsztatach w Muzeum Wsi Radomskiej każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać samodzielnie 4 rodzaje kwiatów z bibuły: krokusa, mak, orlika i różę. Z pomocą edukatorów pozna techniki niezbędne w plastyce dekoracyjnej.
czas trwania: ok. 2 godz.
wiek uczestników: od 6. roku życia
2. warsztaty z wycinanką ludową
Jest jedną z najbardziej oryginalnych dziedzin sztuk plastycznych. Największą popularność przeżywała na przełomie XIX i XX w. Jako sztuka zdobienia wnętrz domów była powszechna tyko w naszym kraju.
Jeśli chcecie poznać podstawy tej dziedziny sztuki ludowej, zapraszamy Was na warsztaty do Muzeum Wsi Radomskiej. Podczas zajęć, każdy z uczestników, pod okiem edukatora wykona kilka wycinanek z kolorowego papieru.
czas trwania: ok. 2 godz.
wiek uczestników: od 6. roku życia
3. warsztaty ceramiczne
Wykonywanie naczyń z gliny to jedno z najstarszych rzemiosł. W regionie radomskim istniało kilka ważnych ośrodków garncarskich, zlokalizowanych w Iłży, Rędocinie, Głowaczowiei Mogielnicy. Praktykowano w nich dwie podstawowe techniki garncarskie – lepienie i toczenie na kole. Uczestnicząc w warsztatach z ceramiki w Muzeum Wsi Radomskiej, poznacie tą pierwszą – pod okiem edukatora ulepicie proste naczynie z gliny wzorowane na tradycyjnych formach. Będziecie mogli je wysuszyć, lub pozostawić do wypalenia.
czas trwania: ok. 2 godz.
wiek uczestników: od 7. roku życia
4. warsztaty z tkactwa
Tkactwo wiejskie było najczęściej zajęciem sezonowym uprawnianym głównie przez kobiety. Umiejętności przekazywano z pokolenia na pokolenie. Prawie w każdym domu znajdowało się krosno, na którym wytwarzano tkaniny, wykorzystywane później do szycia ubrań i materiałów dekoracyjnych.
Podczas warsztatów w skansenie każdy z uczestników będzie miał szansę wykonać niewielki gobelin. Praca zrobiona zostanie na ramce tkackiej, z wykorzystaniem ściegu płaskiego.
czas trwania: ok. 3 godz.
wiek uczestników: od 6. roku życia
Realizacja warsztatów: pracownicy Działu Oświatowego – edukatorzy muzealni
***
Nasza oferta skierowana jest do grup zorganizowanych, jak i mniejszych grup rodzinnych.
Po każdych warsztatach odbędzie się zwiedzanie muzeum z przewodnikiem.
Konieczna jest wcześniejsza telefoniczna rezerwacja terminu: tel. (48) 332 92 81
Istnieje również możliwość rezerwacji terminu ogniska i kuligu (oczywiście w zależności od pogody).
Koszt udziału w warsztatach:
dzieci do lat 7 – 10 zł
pozostali uczestnicy – 14 zł
opłata za parking – 5 zł
Pozdrawiam,
Katarzyna Sławińska
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty
sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
Gramy Zmysłami
Zmysł wzroku to zadanie grudniowe jakie zrealizowała klasa III w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Tym razem uczniowie obejrzeli prezentację dotycząca zmysłu wzroku, dzięki której dowiedzieli się jak zbudowane jest oko, jak powstaje obraz, do czego służą rzęsy i powieki oraz jak dbać o swój wzrok. Następnie usprawniali zmysł wzroku poprzez zabawy z latarką i teatrzyk cieni. Było kreatywnie i zabawnie.
Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Również w naszej szkole obchodzony był ten dzień. Na korytarzu szkolnym przygotowano gazetkę tematyczną. Uczniowie obejrzeli prezentację o „Savoir – vivre względem osób niepełnosprawnych”. Następnie wychowawcy klas przeprowadzili pogadankę na temat czym jest niepełnosprawność, jak postępować w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi oraz jak można im pomóc. Uczniowie klas IV-VIII w małych grupach mieli napisać w jaki sposób mogą pomagać osobom niepełnosprawnym. Wszystkie pomysły zostały zebrane i zaprezentowane na tablicy tworząc „Tablicę dobrych uczynków”. Uczniowie czytając mogli zapoznać się z propozycjami pomocy osobom niepełnosprawnym swoich kolegów i koleżanek. Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypominają nam, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi z osobami pełnosprawnymi. Pamiętajmy również o tych osobach nie tylko w ich święto ale każdego dnia.
Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach w dniu 3 grudnia 2021r. odbyła się lekcja online pt.: ,,Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”, zorganizowana przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Uczestniczyli w niej uczniowie z klas I-III.
Najważniejszym celem lekcji było promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa mogące wystąpić w ruchu drogowym. Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawiał przepisy i zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia były uatrakcyjniane materiałami multimedialnymi. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji.
Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach.
,,DROGOWSKAZ- NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”
W ramach warsztatów profilaktyczno - edukacyjnych pt. ,,DROGOWSKAZ - NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA” 7 grudnia 2021 roku naszą szkołę odwiedziły wychowanki i wychowawcy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.
„Drogowskaz”- Nie zmarnuj swojego życia” to działania związane z ostrzeżeniem młodych ludzi – uczniów klas ósmych szkół podstawowych - przed konsekwencjami z jakimi mogą się spotkać gdy będą ulegać nałogom – alkohol, narkotyki, Internet czy ucieczki z domu.
Podczas spotkania został zaprezentowany film dokumentalny „DROGOWSKAZ”, który bardzo poruszył naszą młodzież. Przygotowane zajęcia warsztatowe miały za zadanie wpływać/modelować postawy młodych ludzi dostarczając im odpowiedniej wiedzy i podejmowania właściwych decyzji w okresie dojrzewania. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, pełnej zadumy i refleksji.
14
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Pluszowy Miś od ponad stu lat jest najwierniejszym przyjacielem dzieci na całym świecie. Towarzyszy dzieciom w ich codziennym życiu, dzieląc z nimi chwile radości, bywa również powiernikiem smutków i lęków. Miś stał się również jednym z ulubionych bohaterów literatury dziecięcej i na stałe zagościł w świecie bajek.
Od 2002 roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Przyjaciele Misia Uszatka”, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wierzbicy .
Celem konkursu było:
- przybliżenie najmłodszym historii pluszowego misia,
- inicjowanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci poprzez przedstawienie sylwetek misiów jako bohaterów literackich,
- kształtowanie i rozwijanie zainteresowań literacko artystycznych,
- rozwijanie umiejętności manualnych dzieci,
- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci,
- kształtowanie wyobraźni twórczej.
Wśród nagrodzonych uczniów naszej szkoły znaleźli się:
Dominik Ziętek kl. II- pierwsze miejsce
Faustyna Siwiorek kl. I- trzecie miejsce
Malwina Banaczek kl. III- wyróżnienie
Adrian Zawadzki kl. III- wyróżnienie
Szymon Siwiorek kl. III- wyróżnienie
Gratulujemy!
List Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19.
Warszawa, 1 grudnia 2021 r.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie
w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.
Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.
W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.
Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.
Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.
Z wyrazami szacunkuAdam Niedzielski Przemysław Czarnek
MINISTER ZDROWIA MINISTER EDUKACJI i NAUKI
"Gramy Zmysłami"
W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” klasa III zrealizowała zadanie listopadowe, w którym tematem przewodnim był zmysł słuchu. Uczniowie wykonali instrumenty z różnych dostępnych materiałów, między innymi z butelek plastikowych, pudełek tekturowych, kapsli i materiałów sypkich. Rozwijali zmysł słuchu wykorzystując wykonane przez siebie instrumenty. Na koniec zabrzmiała klasowa orkiestra, którą usłyszała cała szkoła.
2
Dyskoteka andrzejkowa
25 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.
11
DZIEŃ TOLERANCJI
19 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek. Uczniowie na znak tolerancji ubrani byli w kolor żółty. W tym dniu każda klasa zaprezentowała przygotowaną literkę, która złożyła się na hasło TOLERANCJA. Przygotowując prace, uczniowie wykazali się kreatywnością i fantazją.
Podsumowaniem tego dnia było przybliżenie uczniom istoty i historii Dnia tolerancji w postaci referatu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski oraz obejrzenie filmiku promującego tolerancję. Mamy nadzieję, że wszystkie działania, które w tym dniu towarzyszyły uczniom pogłębiły ich wiedzę na temat tolerancji, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły nasze serca i zachęcił do walki z brakiem tolerancji. Podjęta przez naszą szkołę inicjatywa miała na celu poruszyć w nas strunę wrażliwości i spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.
2
Świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach
07 listopada 2021 roku w kaplicy pod wezwaniem św. Wojciecha w Polanach dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wystąpiły przed publicznością lokalną.
W ramach projektu edukacyjnego pt. ,, Wychowanie przez śpiewanie”, każda klasa zaprezentowała wybraną pieśń patriotyczną.
Kolejnym punktem naszego świętowania była prezentacja, 10 listopada, pieśni przed społecznością szkolną.
11 listopada 2021 roku szkolny zespół muzyczny ,, Czerwone Korale” włączył się w gminne uroczystości w ramach 103 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
17
Archiwum Aktualności