• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

•       W dniu 8 marca 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VIII. Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, motywowanie do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych oraz kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy. Trzynastu uczestników, wyłonionych w eliminacjach klasowych,  pisało dyktando pełne „pułapek” ortograficznych. Poziom wiedzy i umiejętności był bardzo wyrównany, dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Uczniowie, którzy napisali dyktando najlepiej:

I miejsce- Magdalena Cis kl. VIII

II miejsce- Szymon Góźdź kl. VI

III miejsce- Antoni Kutera kl. V

• XXXIV Oddziałowy Zlot Kół PTSM

•            Przedstawicielki Szkolnego Koła PTSM w dniu 10.03.2023 roku uczestniczyły w XXXIV Oddziałowym Zlocie Szkolnych Kół Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych, który odbył się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Radomiu.

Celem zlotu była oczywiście popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa wśród młodzieży, umocnienie więzi koleżeńskich między turystami skupionymi  w Szkolnych Kołach PTSM, zapoznanie z ofertą turystyczną Ziemi Radomskiej. Odbyło się również szkolenie podczas którego wychowanki uzyskały uprawnienia Młodzieżowego Organizatora Turystyki.

• Zielona szkoła

• ZIELONA SZKOŁA MALBORK + HEL+ TRÓJMIASTO

w terminie: 29/05/2023- 02/06/2023

Ramowy program wycieczki Dzień I

Zbiórka i wyjazd z parkingu pod szkołą w Zalesicach w godzinach porannych (czas i miejsce podstawienia pojazdu do uzgodnienia). Przyjazd do Malborka: zwiedzanie największego zamku krzyżackiego

w Europie. Następnie przejazd do miejsca noclegowego. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień II - IV

Realizacja wycieczek min. :

• Gdańsk: Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Droga Królewska od Bramy Wyżynnej po Dwór Artusa i Zieloną Bramę, najpiękniejsze kamienice przy ul. Mariackiej, fontanna Neptuna, nadbrzeże Motławy ze słynnym Żurawiem oraz Westerplatte.
            • Hel - Wizyta w fokarium (karmienie fok) oraz w Muzeum Rybołówstwa

- Latarnia Morska Rozewie - najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu,

- Władysławowo- Aleja Gwiazd

Ponadto spacery po plaży, dyskoteka, gry i zabawy.

Dzień V

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Sopotu. Spacer po mieście z wejściem na molo. Wyjazd w kierunku Zalesic. Po drodze istnieje

możliwość dłuższego postoju na obiad (np. Mc Donald - posiłek we własnym zakresie). Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Cena/os:

Podany program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

1150,00 zł – przy grupie min 48 (max 52) uczniów + 4 opieki

Cena ulegnie zmianie przy mniejszej liczbie uczestników.

Cena obejmuje:

• przejazd autokarem turystycznym
            • opłaty drogowe i parkingowe,
            • zakwaterowanie : 4 noclegi w pokojach z łazienkami
            • wyżywienie 3 x dziennie (od obiadokolacji pierwszego dnia do śniadania w dniu ostatnim)
            • ubezpieczenie NNW 5.000 zł,

• opiekę pilota,
            • opiekę przewodnika w Gdańsku oraz na zamku w Malborku
            • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Zamek Krzyżacki w Malborku, Fokarium, Muzeum Rybołówstwa, Molo Sopot
            • obowiązkową opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy 2 x 2

Cena nie obejmuje:

• wydatków własnych
            • innych elementów nie uwzględnionych w w/w programie.

Istnieje możliwość płatności bonem turystycznym – do 31.03.2023

Zakwaterowanie:

NADMORSKI PENSJONAT FALTOM   www.pensjonatfaltom.pl

Link do filmu o pensjonacie:

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

•       7 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias, major Stanisław Sońta, Konrad Gałka, Andrzej Radkiewicz, Marek Lis, Tadeusz Stanisławek, Ryszard Sitkowski, Krzysztof Sitkowski działający w Związku Piłsudczyków w Radomiu.

Uczniowie zaprezentowali pieśni patriotyczne w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Wychowanie przez śpiewanie” upamiętniające pamięć Polaków, którzy wielkimi literami zapisali się na kartach naszej historii.

• Wyjazd na spektakl „Chłopcy z Placu Broni”

•           02 marca wybraliśmy się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na spektakl pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Uczniowie przypomnieli sobie bohaterów szkolnej lektury: odważnego Nemeczka, wspaniałego przywódcę Bokę czy Feriego Acza. Aktorzy fenomenalnie wcielili się w swoje role, dlatego na widowni nie obyło się bez śmiechu, a także łez wzruszenia. Ciekawe kostiumy i realistyczna scenografia (wzbogacona  ruchem, kolorem i ekspresją świateł) przeniosły widza na ulice dawnego Budapesztu, uruchamiając jego wyobraźnię i czyniąc to spotkanie niezapomnianym.  Uczniowie naszej szkoły z uwagą obejrzeli przedstawienie i mamy nadzieję, że dla nich takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, honor, patriotyzm będą tak samo ważne jak dla bohaterów sztuki.