• RAJD NOCNY

•     14 czerwca 2022 roku uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Rajdzie Nocnym. Wędrówka rozpoczęła się przy  ZSP w Zalesicach w kierunku  Dąbrówki Warszawskiej.

Celem rajdu była integracja młodzieży szkolnej, zacieśnianie więzi koleżeńskich i propagowanie turystyki pieszej.

Uczniowie brali udział w grach terenowych w lesie co wzbudziło wiele emocji. Następnie umilaliśmy sobie czas przy ognisku śpiewem  i jedliśmy kiełbaski. Droga powrotna prowadziła nas do celu przy pełni księżyca.  W szkole w Zalesicach uczniowie bawili się przy muzyce tańcząc m.in. Belgijkę i Makarynę.

Był to miło spędzony czas przed zakończeniem roku szkolnego.

• "Gramy zmysłami - sensoryczna plastyka

• Sensoryczna plastyka to już ostatnie zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami”. Uczniowie klasy III zainspirowani sensorycznym spacerem zabrali się za przeniesienie na folię wszystkich doznań zmysłowych jakie towarzyszyły im podczas spaceru. Praca była wspólna, kolorowa i bardzo ciekawa.

• „Gramy Zmysłami” - Sensoryczny spacer

• Sensoryczny spacer to kolejne zadanie projektu „Gramy Zmysłami”. Uczniowie podczas spaceru pobudzali wszystkie zmysły, przekonali się, że zwykła szyszka, kamień czy patyk mogą być źródłem wielu sensorycznych doznań. Ponadto wsłuchiwali się w śpiew ptaków czy szum drzew, kołysanych przez wiatr. Cieszyli również wzrok pięknymi barwami wiosennymi. Sensoryczny spacer odprężył wszystkich i dodał energii na zbliżający się weekend.

• Zielona Szkoła na Mazurach

• W dniach 30 maja – 03 czerwca 2022r. grupa 28 uczniów naszej szkoły z klas III – VIII pod opieką trzech opiekunów wyjechała na „Zieloną Szkołę” na Mazury. Uczestnicy byli zakwaterowani w Ośrodku Żeglarska Zatoka nad jeziorem Dadaj.

Nikt nie mógł narzekać na nudę, gdyż program wycieczki był napięty i wypełniony różnymi interesującymi zajęciami, spacerami i zabawami. Były to między innymi: wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, przejście Trasą Leśnych Duchów w Wipsowie oraz wycieczki autokarowe: do miejscowości Gierłoż, gdzie uczniowie spacerowali z przewodnikiem po dawnej siedzibie Hitlera „Wilczy szaniec”, do sanktuarium w Świętej Lipce, podczas której wszyscy wysłuchali koncertu organowego, a także wycieczka do Olsztyna, zwiedzanie Zamku Biskupów i spacer po Starym Mieście.

Nie zabrakło również takich atrakcji jak dyskoteka, ognisko z kiełbaskami i wizyta w parku linowym.

W drodze powrotnej uczestnicy mieli okazję odwiedzić również Mikołajki, pospacerować                po centrum miasta i w porcie, a także zwiedzić Galindię – kolebkę pradawnych mieszkańców Krainy Wielkich Jezior. Niewątpliwą radość sprawił naszym uczniom także rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim, który zakończył nasz pobyt na Mazurach.

Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności, a także bardzo dobrym sposobem na integrację grupy. Wszyscy wrócili do domów uśmiechnięci, zadowoleni i z mnóstwem miłych wspomnień.

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyły się klasowe pikniki. Niestety deszcz spowodował, że uczniowie musieli przenieść się z boiska szkolnego do sali gimnastycznej.

• Rajd Polany - Iłża

• 03.06.2022 roku włączyliśmy się w IV Rajd organizowany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Wierzbicy. Nasza wędrówka miała swój początek przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach. Wyruszyliśmy w 18 kilometrową trasę wiodącą przez Rezerwat Przyrody Dąbrowa Polańska, Pakosław aż do Iłży na przystań Miejsko Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Na miejscu odpoczywaliśmy przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Na zakończenie rajdu  zostały wręczone wszystkim drużyną nagrody i dyplomy. Piękna pogoda i wspaniałe humory towarzyszyły nam podczas tego aktywnego wypoczynku.

Intencją tego rajdu było połączenie rekreacji i integracji młodzieży, popularyzacja turystyki pieszej oraz pogłębianie wiedzy historycznej  o wydarzeniach jakie miały miejsce i w jej okolicach podczas I i II wojny światowej.

• Na ratunek 112

• 30 maja nasi uczniowie poznawali pracę ratowników medycznych - w tym celu na teren naszej szkoły przyjechała karetka pogotowia z Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. Dzięki uprzejmości pracowników ambulansu dzieci miały możliwość obejrzenia wyposażenia karetki oraz sprzętu medycznego ratującego życie. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i zadawali wiele pytań. To była wspaniała okazja, by oswajać dzieci ze sprzętem ratującym zdrowie i życie.

• English Quiz

• W dniu 17 maja 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrówce Warszawskiej odbył się XV gminny konkurs języka angielskiego English Quiz, zorganizowany przez panią Agnieszkę Latałę. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Dominika Cis, Aleksandra Wójcicka oraz Kacper Białkowski. Zadaniem każdego z uczestników było rozwiązanie testu leksykalno-gramatycznego.

Kacper Białkowski zdobył II miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. Wszyscy zyskali nowych przyjaciół z innych szkół.

Gratulujemy!