• Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim

• Kuratorium Oświaty

Al. Jerozolimskie 32, 00-024 Warszawa

Warszawa, dn. 15 lutego 2023 r.

WKS.0231.1.2023.AZ

Dyrektorzy, nauczyciele, rodzice uczniów

szkół i placówek

w województwie mazowieckim

Szanowni Państwo,

z okazji światowego dnia Walki z Depresją, Wydział Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na szkolenie

Walka z depresją u dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim,

które odbędzie się w formule on-line

w dniu 15 marca 2023 w godzinach 10.00 -12.00.

Podczas wykładów, które wygłoszą dr n. med. Agnieszka Kałwa oraz dr n. med. Lidia Popek uzyskają Państwo odpowiedzi na nurtujące pytania m.in. dotyczące objawów depresji oraz sposobów jej zapobiegania i leczenia.

Proszę Państwa Dyrektorów o upowszechnienie wśród nauczycieli i rodziców informacji na temat szkolenia.

Link do logowania (zapisu) na szkolenie on-line (aktywny do 10 marca 2023 r.):

Link do transmisji (dla osób zarejestrowanych na szkolenie) będzie aktywny w dniu konferencji, tj. 15 marca 2023 r.: https://youtube.com/live/8CBO_LQrbwY?feature=share

MAZOWIECKI WICEKURATOR OŚWIATY

/-/

Dorota Skrzypek

• Lekcja otwarta z muzyki. Wspólne kolędowanie, śpiewanie i granie z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.

•     Wydarzenie miało miejsce dnia 2 II 2023r., a jego cele to:

- zapoznanie uczniów z instrumentami muzycznymi (flet podłużny, dzwonki chromatyczne)

- rozbudzenie zainteresowania grą na instrumentach

- zachęcenie do śpiewania kolęd

- wychowanie do wrażliwości artystycznej i nabywania śmiałości do występów publicznych

- integracja międzyklasowa

Gospodarzami lekcji byli uczniowie klasy V, którzy zaprezentowali utwory na flecie i dzwonkach, odbiorcami zaś uczniowie klas I-III.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze a zakończyło się wspólnym kolędowaniem.

Dla Wszystkich serdeczne podziękowania.

• Sukces zespołu „Czerwone korale” oraz solistów

•     Dnia 31 I 2023r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy odbył się IX Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Uczennice naszej szkoły wystąpiły w dwóch kategoriach:

- soliści : Kamila Makowska -  zajęła II miejsce,

Weronika Kozera - wyróżnienie

- zespoły: Zespół „Czerwone korale”  w skład którego wchodzi 20 dziewczynek z kl. IV-VIII zajął II miejsce.

Zaprezentowane kolędy to:

„Jezus malusieńki”, „Nie było miejsca dla ciebie”, „Gore gwiazda Jezusowi”.

Wielkie gratulacje!!!