• XX RAJD PO ZIEMI RADOMSKIEJ

•         13-14 października 2022 roku uczniowie ze Szkolnego Koła PTSM wzięli udział w XX Rajdzie po Ziemi Radomskiej organizowanym przez zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową w Zalesicach i ZOM PTSM ,,Ziemia Radomska”.

Celem rajdu była: popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstwa regionu radomskiego, kształtowanie kompetencji kluczowych, w tym przedsiębiorczości, kreatywności, samodzielnego uczenia się, pogłębianie więzi z Mała Ojczyzną i poznawanie miejsc pamięci narodowej, niwelowanie negatywnych skutków  wynikających z pandemii, integracja środowisk SK PTSM wśród młodzieży                     i propagowanie nawyków zdrowego stylu życia.

Podczas pierwszego dnia rajdu uczniowie przeszli trasę z Krzcięcin  do Szydłowca oraz brali udział w grze terenowej. Następnie zakwaterowali się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym ,,Skałka” w Szydłowcu. Na miejscu po obiadokolacji i odpoczynku odbyło się ognisko i konkurs piosenki turystycznej, następnie dyskoteka i cisza nocna.

Podczas drugiego dnia rajdu po porannej pobudce i śniadaniu odbyło się uroczyste zakończenie wędrówki, wręczenie przez organizatorów dyplomów i nagród. Nasza drużyna zdobyła:

I miejsce – w Grze Terenowej

II miejsce – w Konkursie Piosenki Turystycznej

III miejsce – w Konkursie Plastycznym Promującym Zdrowy Styl Życia

GRATULACJE

Jako ostatni punkt - zwiedzaliśmy Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu w ramach programu ,,Kulturalna Szkoła na Mazowszu”.

Z plecakiem pełnym wrażeń i z uśmiechem zakończyliśmy naszą dwudniową wędrówkę.