• WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

•             Dnia 22 września 2022r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie w sposób tajny oddawali swoje głosy na zgłoszonych kandydatów.

Najwyższą liczbę głosów zebrał Adrian Gryz z klasy VIII i powierzono mu tytuł przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Jego zastępcą został Filip Wójcicki z klasy VIII. W skład Samorządu weszli także: Magdalena Cis, Ewelina Drabik, Iga Dunal, Bartosz Stanisławek, Laura Wasil, Antonina Kotowska i Filip Michalczyk. Opiekę nad Samorządem Uczniowskim sprawować będą panie: Małgorzata Michalczyk, Karolina Guźdź, Karolina Kaluga-Kotowska

Życzymy uczniom owocnej pracy oraz wspaniałych pomysłów do realizacji w ciągu roku szkolnego.

• Internetowy Teatr TVP dla Szkół

• Dzieci z naszej szkoły i przedszkola biorą udział w ogólnopolskim projekcie "Internetowy Teatr TVP dla Szkół", dzięki któremu za pośrednictwem bezpłatnej transmisji internetowej, mają możliwość obejrzenia spektaklu granego na żywo w jednym z teatrów w kraju. 27 września przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Wielka zagadka Misia Uszatka”. Propozycja Teatru Lalek Arlekin to opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze. To refleksja nad tym, co teraz, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.

• XXIX RAJD SKÓRZANYCH ,,WĘDRÓWKA Z PEDAGOGIEM”

•         PIERWSZY DZIEŃ JESIEŃI rozpoczęliśmy aktywnie. 23 Września  Szkolne Koło PTSM w Polanach włączyło się w XXIX Rajd Skórzanych ,,Wędrówka z Pedagogiem” na trasie: Sucha- Motorzyny- Zwoleń.  Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej i krajoznawstawa regionu radomskiego, integracja środowisk SK PTSM oraz promowanie samodzielnego zdobywania wiedzy.

Nasza młodzież brała udział  w konkursie wiedzy  na trasie i w konkursie piosenki turystycznej, w której zdobyliśmy II miejsce. Wędrówkę zakończyliśmy w bardzo dobrych humorach.

• Lekcja historii on –line

• 22 września 2022 roku uczniowie klasy VIII  ze  Szkoły Podstawowej w Polanach wzięli udział w lekcji historii prowadzonej przez Centrum Muzeum Jeńców Wojennych Dział Edukacji i Wystaw.

Temat lekcji on-line : Bronili granic, stracili ojczyznę. Funkcjonariusze Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej w wojnie obronnej 1939 i w niewoli w czasie II wojny światowej.

Pani edukator w sposób  jasny i obrazowy przedstawiła naszej młodzieży przebieg obrony granic Polski przez Korpus Ochrony Pogranicza i Służby Graniczne  w czasie wybuchu II wojny światowej.

Bardzo dziękujemy za lekcję historii i przekazanie ciekawych informacji o obronie granic w czasie zagrożenia.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

•      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata. Uczniowie, zaopatrzeni w worki i rękawiczki, spacerowali w okolicach szkoły, ochoczo z uśmiechem na twarzach porządkowali pobliskie tereny.

Sprzątanie Świata ma na celu kształtowanie wśród uczniów świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za naturalne środowisko przyrodnicze. Takie działania są niezbędnym elementem edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie co roku bardzo chętnie uczestniczą w tej akcji.

Wszyscy dzielnie sprzątający zasłużyli na nagrodę w postaci ogniska. Wspólne biesiadowanie umilały rozmowy i gry zespołowe.

• TALENCIAKI

• Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla – Szkoły Pełne talentów, której celem jest wsparcie talentów Waszych dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać TALENCIAKI za każde wydane na zakupy 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo) i w formie papierowej przekazać szkole lub zeskanować kod i przekazać punkty na konto szkoły . Zapraszamy wszystkich do zabawy i wspierania akcji, dzięki której szkoła może pozyskać nagrody wspierające edukację i zabawę. Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Za nami już pierwszy dzień września, pierwsze spotkanie po dwumiesięcznej przerwie i pierwszy dzwonek.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 zaczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego i przywołania wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej.

83 lata temu, 1 września, wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny zaatakowały nasz kraj. Następnie, 17 września,  cios zadała Armia Czerwona łamiąc pakt o nieagresji. Rozpoczęła się II wojna światowa, która pochłonęła miliony istnień ludzkich. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych, następnie odśpiewaliśmy hymn szkoły.

W dalszej części uroczystości pani dyrektor, Agnieszka Wasil, przywitała wszystkich uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Życzyła Wszystkim owocnej współpracy, radości, cierpliwości i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.