• Europejski Dzień Języków Obcych

• W dniu 9 grudnia 2022r. braliśmy udział w językowym konkursie międzyszkolnym, który został zorganizowany przez PSP w Dąbrówce Warszawskiej. Drużynę naszej szkoły stanowili: Antonina Kotowska oraz Laura Wasil z klasy VII oraz Stanisław Łyżwa i Filip Wójcicki z klasy VIII.

Uczniowie przedstawiali przygotowane wcześniej scenki w języku angielskim, a następnie rywalizowali w wielu konkurencjach, wykorzystując treść prezentacji opracowanej przez organizatora, jak również wiedzę ogólną z historii, sztuki, architektury i geografii. Sprawdzali także swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz niemieckim. Współzawodnictwo odbywało się w atmosferze zabawy i dało uczniom okazję do poznania nowych przyjaciół.

Nasz zespół zdobył II miejsce. Gratulujemy!

• XIX POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I PATRIOTYCZNEJ IM. JUSTYNY WULKIEWICZ

• 9 grudnia 2022 roku uczennice z klasy VII - Weronika Kozera i Gabriela Stępień, wzięły udział w Festiwalu Piosenki Turystycznej i Patriotycznej w Radomiu pod patronatem Starosty Radomskiego, Pana Waldemara Trelki. Nasze uczennice zajęły III MIEJSCE w kategorii piosenki turystycznej. Za przygotowanie młodzieży do udziału w muzycznym podsumowaniu turystycznego sezonu 2022 odpowiedzialna była  pani Marzena Kacprzak – Dziękujemy.

GRATULACJE

• Zdrowe odżywianie

• 28 listopada gościem naszej szkoły był Pan Mateusz Boruch – dietetyk kliniczny. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zdrowe odżywianie. Pan Mateusz przygotował interesujący wykład połączony z prezentacją multimedialną, w którym uczniowie aktywnie brali udział. Omówił również główne błędy w naszej diecie, które prowadzą do nadwagi, otyłości i wielu chorób.

• DROGOWSKAZ – Nie zmarnuj swojego życia

• W ramach innowacji ,,Drogowskaz – Nie zmarnuj swojego życia” 30 listopada wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy odwiedziły uczniów  klasy 7 i 8.

Podopieczne ośrodka, w oparciu o własne doświadczenia, uświadamiały naszą młodzież o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających między innymi z używania substancji psychoaktywnych, uzależnień od telefonu komórkowego, gier komputerowych czy też ucieczek z domów rodzinnych. Wybory każdego młodego człowieka mają wpływ na to co się wokół niego dzieje i jak się potoczy  jego dorosłe życie.

Dziękujemy wychowawcom i wychowankom MOW w Wierzbicy za przekazanie treści profilaktycznych, które pomogą młodzieży odpowiedzialnie przeżyć okres dojrzewania, a dobre  rady z pewnością zaprocentują w przyszłości.