• JUBILEUSZ 100- lecia  nauczania w Polanach Nadanie Publicznej Szkole Podstawowej  imienia Jana Kochanowskiego
          • JUBILEUSZ 100- lecia nauczania w Polanach Nadanie Publicznej Szkole Podstawowej imienia Jana Kochanowskiego

          • W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego świadomość. Takim doniosłym wydarzeniem dla naszej społeczności szkolnej  i  lokalnej był Jubileusz 100-lecia nauczania  w Polanach oraz nadania naszej szkole imienia Jana Kochanowskiego .

            Ta niezwykła uroczystość rozpoczęła się od Mszy świętej w kaplicy św. Wojciecha w Polanach. To tutaj zgromadzili się honorowi goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie oraz lokalna społeczność. Uroczystość  uświetniły  delegacje:

            Starostwa Radomskiego – Waldemar Trelka,

            Kuratorium Oświaty w Radomiu - Wojciech Nalberski,

            Urzędu Gminy Wierzbica- Wójt Zdzisław Dulias, Sekretarz Renata Leśniewska Rady Gminy Wierzbica- Przewodniczący Kazimierz Szczęsny

            Rady Powiatu- Radna Małgorzata Klocek

            Szkół podstawowych z gminy Wierzbica- Dyrektorzy

            Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu- Bogusław Bek

            Ochotniczej Straży Pożarnej w Polanach z pocztem sztandarowym.

            Mszę celebrował ksiądz proboszcz Julian Sobczyk, który w swojej homilii nawiązał do nauk płynących z utworów Jana Kochanowskiego, stwierdził również, że są one aktualne także i dziś, dlatego młodzież będzie mieć dobry wzór do naśladowania.

            Pani Dyrektor szkoły Agnieszka Wasil poprosiła księdza proboszcza o poświęcenie i pobłogosławienie sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej w Polanach. W liturgii czynnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wspólnie z zespołem „Czerwone korale” pod przewodnictwem pani Marzeny Kacprzak.

            Po zakończonej mszy uroczystym przemarszem udaliśmy się z poświęconym sztandarem z kaplicy do szkoły. Sztandar uroczyście wprowadził do szkoły główny sponsor  – reprezentant Lafarge Cement S.A. pan Wojciech Chudzik. W szkole Pani Dyrektor powitała zaproszonych gości i rozpoczęła się Uroczysta Akademia poświęcona historii nauczania  w Polanach. Części artystycznej przyświecały patriotyczne tony.

            Aktu nadania imienia szkole dokonał Przewodniczący Rady Gminy p. Kazimierz Szczęsny, który odczytał stosowną uchwałę, następnie przekazał akt pani dyrektor. Z wielkim szacunkiem i pieczołowitością pani dyrektor Agnieszka Wasil przejęła sztandar szkoły i przekazała go uczniom. Poczet sztandarowy zaprezentował sztandar zgromadzonym.

            Sztandar ma kształt kwadratu obszytego złotymi frędzlami. W centralnej części awersu widnieje portret Jana Kochanowskiego i nazwa szkoły. Rewers stanowi godło państwowe na czerwonym tle. Wokół orła widnieją napisy: BÓG, HONOR, OJCZYZNA, NAUKA oraz data A.D.2019

            Sztandar dla społeczności szkolnej ma znaczenie symboliczne - to znak Polski, ale i naszej Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie.

            W dalszej części  nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów, którzy zobowiązali się dbać o honor i dobre imię szkoły.

            Odśpiewaliśmy uroczyście hymn państwowy oraz hymn szkolny napisany do słów z IX Pieśni Poety z Czarnolasu, muzykę skomponował Pan Tomasz Zakrzewski we współpracy z panią Marzeną Kacprzak. Ten piękny hymn będzie uświetniał uroczystości naszej szkoły.

            Pani Dyrektor Agnieszka Wasil wręczyła podziękowania dla  osób, które włożyły wiele serca i  zaangażowania oraz dołożyli wszelkiej pomocy, aby ta piękna uroczystość  Jubileuszowa odbyła się. Następny punkt stanowiły okolicznościowe przemówienia. Goście poproszeni zostali też o pamiątkowy wpis do kroniki szkolnej. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem- tortem.

            Nadanie imienia szkole to święto, które na długo pozostanie w naszych sercach  i naszej pamięci. Stawianie sobie coraz to nowych celów, zdobywanie wiedzy, kształcenie właściwej postawy obywatelskiej to zadania i wyzwania dla uczniów naszej szkoły, którzy od dzisiejszego dnia będą starali się godnie reprezentować szkołę imienia najznakomitszego poety doby renesansu, człowieka prawego, troszczącego się  o Ojczyznę – Jana Kochanowskiego – Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej  w Polanach.

            ,, Nie porzucaj nadzieje,

            jakoć sie kolwiek dzieje”

                                                            Jan Kochanowski

          • „Szkoła do hymnu”

          • W piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 w naszej szkole zorganizowaliśmy wspólne śpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego, włączjąc się tym w akcję "Szkoła do hymnu".

          • Lekcja otwarta z historii

          •             Wojciech Dymerski, uczeń klasy VII, zaprezentował społeczności szkolnej swoje zainteresowania. Głównym tematem wystąpienia Wojtka było wyposażenie żołnierza polskiego w czasach współczesnych, a dokładnie z roku 1989-2019.

                        Kolega Wojtek bardzo ciekawie przedstawił i omówił żołnierski ekwipunek. Uczniowie z wielkim  zainteresowaniem obejrzeli: mundur, hełm, plecak, niezbędnik, pas oraz torbę z maską przeciw gazową. Mamy nadzieję, że  jeszcze pogłębimy naszą wiedzę z tak ciekawego tematu jakim jest wojsko polskie.

        • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH
          • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

          • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych w październiku 2019 roku odbywał się pod hasłem: WYOBRAŹ SOBIE …

                     W ramach MMBS w naszej szkole odbyło się szereg działań mających na celu:

            • promocję biblioteki szkolnej i jej działań,
            • zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych,
            • propagowanie zainteresowania książką,
            • rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej,
            • podnoszenie poziomu czytelnictwa,
            • integrację środowiska szkolnego, promowanie pracy grupowej.

             

                        Zorganizowaliśmy:

            1. „Miesiąc z bajką" – przez cały miesiąc w czytelni podczas długiej przerwy dzieci  słuchały bajek o zwierzętach w interpretacji uczniów starszych klas. Uczniowie klas I-III zbierali także naklejki do specjalnych albumów przygotowanych przez sieć sklepów Biedronka. Naklejki były przyznawane za dziesięciominutowe czytanie w ciągu dnia.
            2. Konkurs plastyczny- na ilustrację przedstawiającą bohatera ulubionej książki (klasy I-III) oraz plakat promujący czytelnictwo (klasy IV-VIII). Wszystkie prace zostały nagrodzone.
            3. Konkurs recytatorski-  chętni uczniowie wzięli udział w konkursie  na interpretację utwory Jana Kochanowskiego. Laureatami konkursu zostali: Maja Ziętek, Klaudia Fituch, Julia Fituch, Filip Wójcicki, Zuzanna Guźdź.
            4. „Wychowanie przez Czytanie”- uczniowie klasy VII biorą udział w projekcie, którego efektem będzie nakręcenie filmików prezentujących wybrane wartości.
          • ŻYWA LEKCJA HISTORII Z GRUPĄ ARTYSTYCZNĄ „REKONSTRUKTO”

          •           24 października w naszej szkole gościliśmy grupę artystyczną „Rekonstrukto” z pokazem historycznym - „Rzymskie imperium i tradycje antyku”.

                        Za sprawą przybyłych gości nasi uczniowie zostali przeniesieni do czasów starożytnych. Poznali obyczaje i kulturę tej epoki, zobaczyli ekwipunek i uzbrojenie, które legioniści mieli na sobie w pojedynkach. Mieli okazję usłyszeć opowieści o dawnym prawie oraz poznać narzędzia tortur, którymi karano tych, którzy nie żyli zgodnie z prawem. Na koniec każdy uczeń miał okazję zapoznać się z antycznymi strojami i  rekwizytami  oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  

          • Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie Pierwszaków


          •    Za trud, za serce, za uśmiech

                DZIĘKUJEMY !

                     Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom złożyli uczniowie dołączając piosenkę i słodki kwiatuszek.

                       

            Jedną z tradycji naszej szkoły jest uroczyste przyjęcie w poczet uczniów dzieci, które rozpoczynają naukę. W tym roku to ważne wydarzenie odbyło się 14 października o godz. 9:00. Uczniowie pierwszej klasy postarali się, aby wszystko wyszło idealnie. I tak było!

                   Uroczystość rozpoczął program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor.

                     Zadowoleni Pierwszoklasiści przyjęli życzenia od Kolegów, Rodziców, Dyrektora szkołu, Dyrektora przedszkola oraz Wójta Gminy Wierzbica – Zdzisława Duliasa, który zaszczycił swoja obecnością. Cała impreza wypadła wspaniale. Na długo zostanie w pamięci dzieci i gości uroczystości.

             

          • VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego

          •      23 października 2019 roku odbyła  się VII edycja Tygodnia Konstytucyjnego, organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tego wydarzenia pani Monika Żuchowska – adwokat, gościła w naszej szkole. 

                 Spotkanie z klasą VII  i VIII  dotyczyło  znaczenia Konstytucji w życiu obywateli, wolności słowa i zagrożeniach związanych z tzw. mową nienawiści. Uczniowie chętnie zadawali pytania  oraz żywo zaangażowali się w przykładową rozprawę sądową, dzieląc się na obrońców i oskarżycieli.

          • Pamiętamy o poległych w obronie Ojczyzny!

          •        Tradycją naszej szkoły jest w październiku piesza wycieczka uczniów do pobliskiego lasu w celu uporządkowania grobów żołnierzy poległych za wolność Ojczyzny. 16 października 2019r. uczniowie uporządkowali mogiły i teren wokół nich, zapalili znicze, złożyli wiązanki kwiatów. Minutą ciszy i modlitwą uczcili pamięć zmarłych.

                    Piękna słoneczna pogoda sprzyjała podziwianiu zmian zachodzących w przyrodzie jesienią. Do szkoły uczniowie wrócili nieco zmęczeni, ale zadowoleni z możliwości rozwijania kondycji fizycznej.

          • XIX Rajd po Ziemi Radomskiej Lipowe Pole - Szydłowiec

          •             Szkolne Koło PTSM włączyło się w dwudniową imprezę krajoznawczo-turystyczną – XIX Rajd po ziemi radomskiej organizowany przez PSP Zalesice w dniu 11-12 października 2019 roku.

            Celem rajdu jest wspieranie i realizacja  programu obejmującego organizację czasu wolnego poprzez turystykę oraz popularyzację regionu radomskiego.

                       Pierwszego dnia rajdu pokonaliśmy trasę  Lipowe Pole – Szydłowiec: podczas wędrówki świeciło piękne słońce, przemierzaliśmy leśne i polne ścieżki oraz oznakowane szlaki.  Finał pierwszego dnia  rajdu odbył się w  przy SSM  PTSM w Szydłowcu, gdzie zostaliśmy zakwaterowani. Wieczorem przy ognisku śpiewaliśmy piosenki turystyczne, piekliśmy kiełbaski i  pieczone ziemniaki. Potem zbijaliśmy kalorie na dyskotece. 

                      Drugiego dnia rajdu po śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie zabytków Szydłowca : Kościół św. Zygmunta z XIV/XV wieku  oraz  Muzeum Instrumentów Muzycznych w Zamku.

                  Brałyśmy udział w konkursie plastycznym Promowania Wiedzy i Zdrowego Stylu Życia zajęliśmy I miejsce oraz w konkursie Piosenki Turystycznej II miejsce, wróciłyśmy zadowoleni z pucharem i licznymi nagrodami. 

        • „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”
          • „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

          •           W październiku nasza szkoła brała udział w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Koordynatorem działań jest już od wielu Samorząd Uczniowski. Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" 

                        Uczniowie posprzątali tereny zielone wokół szkoły. W ten sposób młodzież chciała zachęcić innych do utrzymywania porządku wokół najbliższego otoczenia, jak i całej Ziemi oraz do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów.
                        W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

          • Śladami Jana Kochanowskiego Zwoleń – Czarnolas – Sycyna

          •           1 października cała  społeczność szkolna wzięła udział  w wycieczce śladami Jana Kochanowskiego. Na początku zwiedzaliśmy Muzeum Regionalne w Zwoleniu oraz miejscowy Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, a w jego wnętrzu kryptę Jana Kochanowskiego.
                   

            W dalszej części wycieczki udaliśmy się do Muzeum  Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Z wielkim zaciekawieniem słuchaliśmy o życiu i twórczości wielkiego Poety. Młodzież chętnie zasiadała na kamieniu, gdzie w XVI wieku odpoczywał Kochanowski i pisał Fraszki, Treny i Pieśni.

                    Następnie udaliśmy się do Sycyny – Gniazda Ojczystego. W Sycynie urodził  się i spędził dzieciństwo Jan Kochanowski.

                  Przez całą wyprawę towarzyszyła nam piękna jesienna pogoda. Bezpiecznie i pełni nowych wiadomości wróciliśmy do szkoły.

          • CYRK

          •         24 września 2019 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk „Szok”. Cała społeczność uczniowska oraz przedszkolna obejrzała ciekawy program artystyczny. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu żonglerki. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem na rękach i wyszedł do publiczności, aby każdy mógł go dotknąć. Niektóre dzieci wykazały się dużą odwagą głaszcząc długiego pytona. Były również pokazy iluzji, sztuczek z udziałem zwierząt.

                        Dzieci bardzo chętnie brały udział w przedstawieniu. Wspaniały występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko.  

          • XXVI RAJD SKÓRZANYCH ,,WĘDRÓWKA Z PEDAGOGIEM”

          •             Przy słonecznej, wrześniowej pogodzie 20.09.2019 roku Szkolne Koło PTSM włączyło się w kolejną imprezę krajoznawczo-turystyczną zgodnie z kalendarzem  ZOM PTSM „Ziemi Radomskiej”. Był to Rajd Skórzanych  ,, Wędrówka z Pedagogiem”.

                        Celem rajdu była popularyzacja turystyki pieszej krajoznawstwa wśród młodzieży, popularyzacja zabytków i pomników przyrody ziemi radomskiej, upowszechnienie zdrowego  i kulturalnego sposobu spędzania czasu wolnego, umacnianie więzi koleżeńskich między turystami a także kształtowanie postaw w oparciu o wzorzec osobowy Leopolda Węgrzynowicza – prekursora ruchu szkolnych szkół turystyczno-krajoznawczych.

            Rajd rozpoczęliśmy krótką podróżą polską koleją do Antoniówki a z stamtąd ruszyliśmy w stronę Kozłowa. Finał rajdu odbył się w Jastrzębi. Tutaj odebrałyśmy podziękowania, dyplomy i upominki. Nasza drużyna zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o PTSM oraz III miejsce w konkursie piosenki turystycznej.            

             GRATULACJE

        • Dzień samorządności
          • Dzień samorządności

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego


                   19 września 2019r. wszyscy uczniowie, obecni tego dnia       w szkole, decydowali o tym, kto w tym roku szkolnym będzie reprezentował ich interesy. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory SU poprzedziła prezentacja kandydatów, którzy przedstawili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania dotyczące samorządności i praworządności wśród uczniowskiej społeczności. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

            Członkami Rady Samorządu uczniowskiego w roku szkolnym 2019/2020 zostali natępujący uczniowie:

            • Hubert Stanisławek
            • Maja Kołodziejczyk
            • Paweł Kącki
            • Dominika Kozak
            • Zuzanna Guźdź
            • Klaudia Makowska
            • Wiktoria Krupa
            • Oliwia Kaluga

                   Opiekunami SU zostały p. Karolina Kaluga-Kotowska i p. Edyta Gryz.

                   Życzymy owocnej pracy!

        • Uroczystość inauguracji  nowego roku szkolnego 2019/2020
          • Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020

          •            Mszą świętą, w kaplicy św. Wojciecha w Polanach, odprawioną przez ks. Marcina Gregiela rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

                        W tym roku przypada 80 rocznica agresji niemieckiej i radzieckiej na Polskę.  Cała społeczność szkolna  uroczystym  odśpiewaniem   hymnu oraz oddaniem czci naszym bohaterom upamiętniła to smutne wydarzenie.    Z zainteresowaniem obejrzeliśmy prezentacje poświęconą bohaterskiej obronie ojczyzny podczas kampanii wrześniowej.

                        W dalszej części głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Wasil, która odniosła się do wydarzeń z 1 września 1939 roku,  następnie gorąco powitała wszystkich zebranych, po czym przedstawiła wychowawców i nauczycieli uczących danych przedmiotów a życząc sukcesów w nowym roku szkolnym zaprosiła uczniów na spotkanie z wychowawcami.

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          •         Zakończenie roku szkolnego 2018/2019  tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kaplicy w Polanach o godz. 9.00. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w sali gimnastycznej naszej szkoły.

                    W części artystycznej akademii wystąpili uczniowie klasy III kończący I etap edukacyjny a następnie uczniowie  klasy VIII  - już  jako absolwenci szkoły, zaprosili społeczność szkolną do obejrzenia prezentacji ze swoich wspomnień - tu każdemu zakręciła się łezka.

                    W części oficjalnej Pani dyrektor podsumowała cały rok szkolny  i wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej uczniom klasy VIII oraz świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów pozostałych klas. Na koniec wszyscy zebrani obejrzeli prezentacje na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Następnie uczniowie  rozeszli się do klas na spotkanie                                   z wychowawcą.  

                      Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

          • FESTYN RODZINNY

          •          ,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek”

                        9 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny w ramach kampanii Postaw na Rodzinę. Jak co roku, celem imprezy było zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli, włączenie rodziców do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i zabawach oraz upowszechnianie sportowego, zdrowego stylu życia.

                        Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, można było wziąć udział w konkurencjach sportowych, zespołowych i indywidualnych. Każdy mógł obejrzeć występ naszych uczniów oraz przedszkolaków, posłuchać śpiewu chóru szkolnego, koła gospodyń wiejskich, obejrzeć pokaz taneczny oraz zapaśniczy, a także pokaz gaszenia pożaru przeprowadzonego przez Ochotniczą Straż Pożarną. Rodzice kolejny raz wykazali się talentem aktorskim, przedstawiając „Rzepkę” Juliana Tuwima. Chętni wzięli udział w nauce integracyjnego tańca belgijskiego. Uczniowie naszej szkoły pokazali jak pięknie potrafią śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić.

                        Powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy, loteria fantowa, w której główną nagrodą był rower oraz dmuchana zjeżdżalnia i skoki na trampolinie.

                        Wieczór zakończył się zabawą taneczną przy muzyce na żywo.

                        Spędzając miło czas na świeżym powietrzu można było skosztować zupy, pierogów, zapiekanek, gofrów, grillowanej kiełbaski, popcornu, wspaniałego ciasta i innych smakołyków przygotowanych przez rodziców.

                        Jak zawsze rodzice stanęli na wysokości zadania, za co serdecznie im dziękujemy.

                        Wszyscy, którzy tego dnia świętowali z nami Dzień Rodziny byli zadowoleni, odczuwali radość z podjętych działań. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie interesującego. Atrakcje tego dnia zorganizowane dla dzieci i rodziców pokazały zdrowy sposób spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na integrację rodziny.

                       Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się poprzez udział w festynie do integracji naszej społeczności.

            Zdjęcia z FESTYNU możesz zobaczyć tu   http://sppolany.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=38 

          • Do Hymnu

          •          Nasi uczniowie 27 maja wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Szkół Podstawowych  ,,Do Hymnu” w ramach Programu Rządowego ,,Niepodległa” dla uczczenia 100 Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego ideą jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów                                        i rozbudzenie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie polskich pieśni.

                    Do występu przygotowywaliśmy się kilka miesięcy, począwszy od pamięciowego opanowania tekstu, poprzez poznanie tempa, rytmu, melodii utworów oraz dobór odpowiednich  strojów.

                   Wszyscy uczniowie mieli szanse  wykazania się umiejętnością współpracy, początkowo w zespołach klasowych a ostatecznie w całej grupie szkolnej.  Finałowym zadaniem konkursu było uroczyste odśpiewanie pieśni: Hymnu państwowego, Roty, Ody do radości  w obecności Jury.

          • Wycieczka do Warszawy

          •           13 maja 2019 roku klasa 51 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Warszawy.

                     Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik gdzie uczniowie  wykonywali eksperymenty z zakresu fizyki, chemii, biologii i geografii. W Koperniku przeżyliśmy trzęsienie ziemi, lot dywanem latającym, sprawdziliśmy działanie wiatraka i turbin wodnych, dowiedzieliśmy się jak rozchodzi się dźwięk i jak można zrobić dołek w wodzie. Badaliśmy gęstość różnych cieczy oraz tor lotu piłki podczas kręcenia się na karuzeli. Każdy na pewno odkrył jeszcze coś innego i dowiedział się czegoś ciekawego, a może nawet zaskakującego, warto z pewnością będzie Centrum Nauki Kopernik odwiedzić jeszcze raz.

                  Po emocjach związanych z nauką przeszliśmy Traktem Królewskim, zwiedziliśmy warszawską starówkę. Byliśmy świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich. Posłuchaliśmy informacji o ostatnim królu Polski Stanisławie Auguście Poniatowskim, dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa „Łazienki”. Na zakończenie dnia  zwiedziliśmy Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

                     Jednodniowa wycieczka szybko dobiegła końca. Pozostaną miłe wspomnienia.

        • PIERWSZA POMOC ,,112”
          • PIERWSZA POMOC ,,112”

          •          Dnia 21 maja uczniowie  z klasy VIII Gabriela Krupa, Magdalena Kwapisz, Filip Wielgus wzięli udział w Gminnym Turnieju Pierwszej Pomocy ,,112”  dla szkół  Podstawowych z terenu gminy Wierzbica. Organizatorem konkursu była PSP w Dąbrówce Warszawskiej.  Nasi uczniowie zdobyli:

            II miejsce w kategorii  Najlepszy Ratownik Medyczny zajął Filip Wielgus.

            III miejsce w kategorii  Najlepszy Zespół Ratowników Medycznych.

                                                          GRATULUJEMY!