• YLE MOVERS


          • 19.03.2019r. odbył się I etap konkursu regionalnego Movers z języka angielskiego dla klas V szkół podstawowych zorganizowany przez prywatną szkołę językową w Radomiu  City College.  Do I etapu podeszło troje uczniów: Antonina Kotowska, Laura Wasil i Adam Bielecki. Do II etapu zakwalifikowała się Antonina Kotowska, gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie.



          • Konkurs czytania prozy w języku angielskim

          • Uczniowie klas IV- VI  wzięli udział w ogólnopolskim konkursie czytania prozy w języku angielskim zorganizowanym przez PSP nr 36 w Radomiu. Czytanie ze zrozumieniem jest ważną praktyczną umiejętnością, która przynosi uczniom dużo satysfakcji, umożliwia zdobywanie i poszerzanie wiedzy, utrwalenie leksyki i poznanie nowego słownictwa oraz stwarza możliwość bycia samodzielnym w nowych sytuacjach językowych. Głośne czytanie poprawia wymowę i intonację oraz płynność i tempo czytania.

            Najlepsza w naszej szkole okazała się Antonina Kotowska z kl.IV, która pięknie przeczytała fragment książki „Country mouse and town mouse”. Szymon Góźdź zajął II miejsce, III miejsce ex  aequo zajęły Weronika Kozera i Maria Brzozowska, natomiast na wyróżnienie zasłużyły Laura Wasil, Iga Dunal i Aleksandra Wielgus.

            Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie nagrania i otrzymają dyplomy oraz nagrody na uwagę zasługuje strój i scenografia Aleksandry Wielgus, która przeniosła nas w krainę Alladyna. Tosia jako laureatka szkolnego konkursu reprezentuje nas w Bytomiu. Trzymamy kciuki.

             

          • Nauka hybrydowa w klasach I-III szkół podstawowych w województwie mazowieckim od 15 do 28 marca

          • W związku zapowiedzią wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych od dnia 15 marca 2021 r. m.in. na terenie województwa mazowieckiego, przekazujemy informację o funkcjonowaniu szkół i placówek.

            Od poniedziałku 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a dzieci i młodzież ze starszych klas nadal będą się uczyć zdalnie.

            Od 15 do 28 marca zajęcia w szkołach podstawowych na terenie województwa mazowieckiego dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Co to w praktyce oznacza? Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować naukę, stosując następującą zasadę:

            • nie więcej niż 50 proc. uczniów będzie mieć zajęcia w budynku szkoły
            • co najmniej 50 proc. uczniów będzie mieć lekcje zdalnie.

            Do decyzji dyrektora szkoły należy ustalenie harmonogramu prowadzenia zajęć zgodnie z powyższym podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia w szkole czy zdalnie.

            Starsi uczniowie z naszego regionu będą uczyć się na dotychczasowych zasadach. Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.

            Kuratorium Oświaty w Warszawie

            www.kuratorium.waw.pl

            Uwaga

            W naszej szkole od 15 marca do 19 marca 2021 na zajęcia stacjonarne przychodzą uczniowie klasy I i III, natomiast klasa II ma zajęcia zdalne.

            Od 22 marca do 26 marca 2021 na zajęcia stacjonarne przychodzą uczniowie klasy II, natomiast uczniowie klasy I i III mają zajęcia zdalne.

        • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • 1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          •       1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu.

                   Uczniowie na lekcjach historii poznawali sylwetki Polskich bohaterów i z zaciekawieniem oglądali filmy wydane przez IPN o Żołnierzach Niezłomnych.

          • Ogłoszenie o rekrutacji do Gminnego Przedszkola Publicznego w Polanach

          • na podstawie zarządzenia nr 10/20201 Wójta Gminy Wierzbica z dnia 27 stycznia 2021 roku w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnychi klas I publicznych szkół podstawowych.

             

            Szanowni Państwo,Od 9 lutego 2021 r. rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do Gminnego Przedszkola Publicznego w Polanach. Wnioski wraz dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym można pobrać i składaćw siedzibie ZSP oraz ze strony internetowej: sppolany.edumage.org - zakłądka rekrutacja do dnia 2 marca 2021 r. do godziny 15.00. 

             

             

          • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

          •            3 grudnia w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w klasach I-VIII  przeprowadzono pogadankę i obejrzano multimedialną prezentację. Uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym i literackim. Prace zostały nagrodzone pięknymi książkami. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości!

             

            Osoby nagrodzone:

             

            Ziętek Dominik kl. I

            Błaszczyk Kacper kl. II

            Gryz Dawid kl. II

            Siwiorek Szymon kl. II

            Zawadzki Adrian kl. II

            Wójcicki Filip kl. VI

          • Kartka dla Seniora

          •         Wielce ubolewamy, że w tym roku nie możemy odwiedzić Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy.

                       Dając dowód pamięci uczniowie PSP w Polanach w ścisłej współpracy z Przedszkolem oraz  PSP w Dąbrówce Warszawskiej podjęli akcję Kartka dla Seniora. Przedszkolaki, dzieci oraz młodzież wykonali przepiękne kartki świąteczne, w których zamieścili życzenia.

                         Dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli  trud i włączyli się w tą jakże szlachetną inicjatywę.

          • XVII FESTIWAL PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I PATRIOTYCZNEJ

          •                Dnia 11 grudnia 2020 roku odbył się w Radomiu  XVII Festiwal Piosenki Turystycznej i Patriotycznej pod patronatem Starosty Radomskiego Waldemara Trelki.

            Z wielką radością informujemy, iż nasza uczennica Wiktoria Krupa zdobyła III miejsce za wykonanie piosenki turystycznej ,, Bieszczady”, a za piosenkę patriotyczną  ,,Miasto” otrzymała wyróżnienie.

            WIELKIE GRATULACJE!​​​​​​​

            Linki do wykonań piosenek

            received_1347542762247178.mp4 -piosenka turystyczna

            received_677221166486674.mp4​​​​​​​ -piosenka patriotyczna

          • Drodzy rodzice

          •                 Stajemy w obliczu pogarszającej się sytuacji ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Jest to obecnie szczególnie palący problem, zważywszy, iż nasila się w wyniku dotkliwej dla nas wszystkich sytuacji związanej z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej w sytuacji wystąpienia potrzeby jej otrzymania.

                         Jak wynika z doniesień medialnych, badań, rozmów z najmłodszymi, a także profilu spraw, z którym zwracają się do Rzecznika Praw Dziecka dzieci oraz dorośli, młodzi ludzie każdego dnia borykają się z problemami przemocy rówieśniczej i domowej, nadużyciami ze strony dorosłych, depresją, hejtem – również w cyberprzestrzeni, niesprawiedliwym traktowaniem, brakiem zrozumienia, trudnościami okresu dojrzewania, uzależnieniami, samotnością, a także innymi problemami, których rozwiązanie wymaga odpowiedniego wsparcia, opieki i troski osób dorosłych – nie zawsze jednak tę pomoc otrzymując. Podczas, gdy na efekty wdrażanej reformy opieki zdrowotnej mającej na celu wzmocnienie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla najmłodszych trzeba będzie jeszcze poczekać, jest ona potrzebna już dzisiaj.

                      Z uwagi na powyższe, przez wzgląd na troskę o dobro dzieci Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów na stronie - https://brpd.gov.pl/sos-czat/. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

                          Więcej na ten temat przeczytać można na stronie https://brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/

          • Współczesny wymiar bezpieczeństwa w szkołach i placówkach w okresie pandemii

          •  

             

            PROGRAM KONFERENCJI
             

            Współczesny wymiar bezpieczeństwa w szkołach i placówkach
            w okresie pandemii

            Organizatorzy: Mazowiecki Kurator Oświaty

            Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

            Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

             

            8 grudnia 2020r.

            Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

            ul. Świętojerska 9

            12.00 – 12.10  Otwarcie konferencji

            Prof. Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki

            p. Konstanty Radziwiłł – Wojewoda Mazowiecki

             

            12.10 – 12.30 Bezpieczeństwo psychiczne i emocjonalne uczniów podczas zdalnej nauki

            p. Agnieszka Zielińska-Graf –nauczyciel konsultant w zakresie psychologiczno-pedagogicznej pomocy szkołom MSCDN

             

            12.30-12.50 Zachowania ryzykowne dzieci  i młodzieży w okresie pandemii. Konsekwencje prawne. Profilaktyka.  Podinspektor Marcin Zimoń KSP

            12.50 – 13.20 Lekcje w sieci – korzyści i zagrożenia

            p. Janusz Wierzbicki przedstawiciel OEIiZK

             

            13.20-13.40 Przetwarzanie danych osobowych w szkole w okresie pandemii

            p. Olgierd Jakubowski, Departament Orzecznictwa i Legislacji, UODO

             

            13.40 -14.10 Kluczowe aspekty profilaktyki i bezpieczeństwa epidemicznego w instytucjach oświatowych – przykłady dobrej praktyki

            p. Robert Kornberg – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii

            p. Dorota Wolska-Górny – Dyrektor Przedszkola nr 205 w Warszawie

             

            14.10. - 14.20 Podsumowanie i zakończenie konferencji

             

            p. Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty

             

          • Bezpieczni w sieci z OSE

          • Bezpieczni w sieci z OSE – zapraszamy na webinar!

            Drodzy Państwo,

            obecnie dzieci spędzają w internecie więcej czasu niż w dobie nauki stacjonarnej. Porozmawiamy więc o ich bezpieczeństwie oraz dobrych – szkolnych i domowych – praktykach online.

            Na jakie zjawiska w sieci trzeba zwracać szczególną uwagę? Co zrobić, żeby e-lekcje nie wymknęły się spod kontroli? Jak przygotować sprzęt do bezpiecznego korzystania z internetu? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci: Anna Rywczyńska (Kierownik Działu Edukacji Cyfrowej w NASK oraz Koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet) i Przemysław Jaroszewski (Kierownik Działu CERT Polska) podczas webinaru „Bezpieczni w sieci z OSE”, który poprowadzi Tomasz Rożek, znany dziennikarz i popularyzator nauki oraz ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”, w której pomaga rodzicom zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech.

            Już 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy nauczycieli i rodziców na Facebook OSE. W trakcie 50-minutowego bezpłatnego webinaru eksperci poruszą najbardziej aktualne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem i odpowiedzą na pytania uczestników.

            Zapraszamy do dołączenia do naszego wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów, opis prelegentów oraz bieżące informacje związane z webinarem: https://www.facebook.com/events/377217396882621

            Transmisja odbędzie się na fanpage’u OSE - bezpośredni link do live znajduje się tutaj: https://www.facebook.com/OSEgovpl/posts/3453547344723509

            Zachęcamy do włączenia powiadomienia, dzięki czemu nie przegapią Państwo naszego webinaru.

            Webinar „Bezpieczni w sieci z OSE” jest realizowany w ramach projektów Ogólnopolska Sieć Edukacyjna oraz „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, współfinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020. Projekt jest realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Centrum Nauki Kopernik.

             

            Do zobaczenia!

            Zespół OSE – Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

          • 11 LISTOPADA

          • Dziś obchodzimy 102 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

            Dnia 11 listopada 1918 roku nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. 

            11 Listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

            To szczególny dzień dla naszego narodu i naszej Ojczyzny. Dzień radosny i świąteczny.

          • Zawieszenie zajęć dla uczniów klas IV - VIII

          • Drodzy rodzice i uczniowie

            od 26 października 2020r. do 8 listopada 2020r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV - VIII. Będą się one odbywały on-line przy użyciu platformy MIcrosoft Teams zgonie z tygodniowym rozkładem zajęć.

            Przedszkole funkcjonuje bez zmian.

            Uczniowie klas I-III  przychodzą na zajęcia do szkoły zgodnie z planem zajęć.

            Rodzice borykający się z problemami sprzętowymi proszeni są o kontakt telefoniczny, z  Dyrektorem szkoły w dniu 26 października 2020r., pod numerem 48 629 26 01.

          • Ślubowanie i Pasowanie uczniów klasy I

          •         Dnia 14 października 2020r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Polanach odbyło się Ślubowanie i Pasowanie uczniów klasy pierwszej. W związku z zaistniałą sytuacją COVID-19 uroczystość odbyła się w bardzo skromnym gronie. W pierwszej części uczniowie przedstawili program artystyczny tematycznie związany ze ślubowaniem klasy pierwszej. W drugiej części nastąpił akt ślubowania uczniów i pasowania na ucznia przez Panią dyrektor Agnieszkę Wasil. Poprzez pasowanie uczniowie zostali włączeni do społeczności szkolnej. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, szkolne legitymacje, upominki od Rady Rodziców Szkoły i Przedszkola oraz rożki ze słodyczami od rodziców. Wszystko przebiegało w miłej i bezpiecznej atmosferze.

                           Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złozyli najserdeczniejsze życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

        • Konkurs KOWR
          • Konkurs KOWR

          • Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

             

            Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad

            zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

             

            W ramach uczestnictwa w Programie szkoła zawarła umowę z dostawcą, który dostarcza owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne (lub odrębne umowy z dostawcami owoców i warzyw oraz produktów mlecznych), które następnie są udostępniane dzieciom w klasach I-V. W każdym semestrze roku szkolnego 2020/2021 dzieci uczestniczące w Programie otrzymają, co najmniej 3 razy w tygodniu, przez 12 tygodni, łącznie:

            • 44 porcje świeżych owoców i warzyw oraz soków lub przecierów owocowych,
            • 42 porcje mleka i produktów mlecznych.

            Do dzieci w ramach Programu trafią następujące produkty: jabłka, gruszki, truskawki, soki lub przeciery owocowe, marchewki, rzodkiewki, kalarepa, pomidorki oraz mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

            Każdy rodzic lub opiekun dziecka powinien zapoznać się z zasadami Programu, w tym z powyższym katalogiem dostarczanych produktów i wyrazić zgodę na udział dziecka w Programie, do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Dostawca zobowiązany jest dostarczyć ww. produkty do szkoły gotowe do spożycia przez dzieci, czyste, a w przypadku gdy jest to wymagane, pokrojone i odpowiednio zapakowane. Po dostarczeniu produktów przez dostawcę, nim zostaną one udostępnione dzieciom, ich jakość sprawdzana jest również przez pracowników szkoły. Mając na uwadze zarówno aspekty edukacyjne, jak również konieczność zachowania właściwej jakości, w tym ciągu chłodniczego, produkty te powinny zostać spożyte przez dzieci w szkole po ich udostępnieniu i nie powinny być zabierane przez uczniów do domów. Jakość świeżych owoców i warzyw (pokrojonych i zapakowanych) lub produktów mlecznych, przetrzymywanych w temperaturze pokojowej przez kilka godzin w plecaku szkolnym ulega pogorszeniu co często powoduje, że nie nadają się one do spożycia przez dzieci. W przypadku, gdy taka sytuacja będzie miała miejsce prosimy o Państwa reakcję i wsparcie w rozmowie z dziećmi, tak aby zachęcić je do wspólnego spożywania świeżych produktów w szkole, razem z rówieśnikami. Przykład kolegów i koleżanek jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na skuteczność Programu i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych.

             

            Zachęcamy     Państwa     również     do     wspólnego     kontynuowania w środowisku domowym zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia, co niewątpliwie wzmocni skuteczność Programu, a przy tym będzie inwestycją w zdrowie całej rodziny.

            Wszelkie informacje dotyczące Programu, w tym wykaz zatwierdzonych dostawców, dostępne są na stronie internetowej Programu: https://www.programdlaszkol.org/. Wszelkie uwagi dotyczące realizacji Programu w szkole prosimy zgłaszać na adres mailowy programdlaszkol@kowr.gov.pl oraz do właściwego Oddziału Terenowego KOWR.

             

          • Dzień Chłopaka

          • „Młody czy wyrośnięty bądź nam zawsze uśmiechnięty”

             

            „Chłopak to stworzenie takie, co to bywa różnorakie!

            Są weseli i szaleni, nie brakuje wśród nich leni.

            Czasem bardzo są poważni, często silni i odważni.

            Wciąż nastroje swe zmieniają, plany różne obmyślają.

            Ale mimo wszystkich wad, nudny bez nich byłby świat.

            Więc dnia tego dziękujemy, że wśród stworzeń tych żyjemy!”

             

                                                           Z okazji

                                                                       Dnia Chłopaka

                                                           przesyłamy Wam buziaka

        • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

          •  W piątek 25.09.2020 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas.  Każdy uczeń mógł zagłosować na   kandydatów z listy. Po podliczeniu głosów został wybrany Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2020/2021:

            Przewodnicząca – Wiktoria Krupa

            Członkowie:

            Przemysław Bielacki, Antonina Kotowska, Laura Wasil, Ewelina Drabik, Maciej Drabik,

            Maria Dudzic, Jakub Wójcicki, Wiktoria Baczkowska

            Opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały panie: Edyta Gryz i Karolina Kaluga-Kotowska.

            Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy  i życzymy owocnej pracy.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

          • Szanowni Państwo, drodzy uczniowie

            w związku ze specyficznymi warunkami, w jakich przyszło nam organizować uroczystość rozpoczęcia roku  szkolnego 2020/2021, przesłałam szczegółowe informacje dotyczące inaguracji nowego roku szkolnego w dniu 01 września 2020 r.

            • Msza Św. o godzinie 8.00 w Kaplicy św. Wojciecha w Polanach;
            • spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach ok. godz. 8.30

            Uczniowie zachowując bezpieczne odstępy, będą wchodzić pojedynczo do szkoły i udawać się do wyznaczonych klas:

            • kl. I – sala nr 1
            • kl. II – sala nr 5
            • kl. III – sala nr 7
            • kl. IV – sala informatyczna
            • kl. V – sala nr 4
            • kl. VI – sala  nr 8
            • kl. VII – sala gimnastyczna
            • kl. VIII – sala nr 6

            Do  szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi, z obowiazkowo zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka, przyłbica).

            Do szkoły może wejść tylko jeden rodzic ucznia klasy I, z obowiazkowo zasłoniętymi ustami i nosem (maseczka, przyłbica).
            ​​​​

            Dyrektor szkoły

            Agnieszka Wasil